تغییر برند محصولات تبلیغاتی گوگل

شرکت گوگل سرانجام تصمیم گرفت با توجه به بازخوردهای دریافت شده از سوی کاربران تغییراتی را در بخش تبلیغات خود اعمال نماید. پیش از هرچیز در تغییرات اعلام شده می‌توان به تغییر نام گوگل ادوردز به گوگل ادز اشاره کرد.

محصولات تبلیغاتی گوگل به سه دسته اصلی تقسیم خواهند شد که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. اولین تغییر این است که خدمات ادوردز به گوگل ادز (Google Ads) تغییر نام خواهد داد. معاون ارشد تبلیغات گوگل گفته است ما استفاده از تمامی خدمات تبلیغاتی گوگل اعم از جستجو، نمایش تبلیغات، ویدئوهای یوتیوب، تبلیغات در اپلیکیشن Google Play و نمایش محل مورد نظر در نقشه‌ی گوگل یا هر جای دیگر را برای تبلیغ ‌کننده‌ها مهیا خواهیم کرد. البته این فقط یک تغییر نام نیست. گوگل در حال پیاده‌سازی خدماتی به نام کمپین‌های هوشمند است که به حالت پیش فرض تبلیغ کسب‌وکارهای کوچک تبدیل خواهد شد و به تبلیغ کننده‌ها اجازه می‌دهد خدماتی مانند تماس تلفنی، ملاقات از فروشگاه یا خرید را تعریف کنند. گوگل ادز از یادگیری ماشین برای بهینه‌سازی تصاویر، متن و بهبود تمام خدمات ذکر شده استفاده خواهد کرد.

تغییر لوگوی گوگل ادوردز به گوگل ادز
تغییر لوگوی گوگل ادوردز به گوگل ادز

دومین محصول پلتفرم بازاریابی گوگل (Google Marketing Platform) نام دارد که محصول دابل کلیک و گوگل آنالتیک ۳۶۰ را باهم ترکیب کرده است. گوگل همچنین در حال معرفی محصول جدیدی به نام Display & Video 360 است که ویژگی‌های مدیریت کمپین،مدیریت پیشنهاد دابل‌کلیک و مرکز مخاطبان (DoubleClick Bid Manager،Campaign Manager و Studio and Audience Center1) را در آن با یکدیگر ترکیب کرده است. گفته شده است پلت‌فرم بازاریابی گوگل به نیاز رو به رشد برای مشارکت و همکاری رسیدگی خواهد کرد. به‌عنوان مثال شرکت آدیداس از این پلتفرم برای ایجاد همکاری بهتر میان تیم بازاریابی و تیم برند استفاده کرده است. این پلتفرم از مرکز تجمیعی تشکیل شده است که بازاریابان می‌توانند در آن تمام راه‌های مختلف ترکیب ابزارهای گوگل را مشاهده کنند. از آنجایی که هدف اصلی تمرکز روی ادغام شدن با پلت‌فرم گوگل است، درنتیجه شرکت گوگل به همکاری با سایر ارائه‌دهندگان خدمات تبلیغاتی و اندازه‌گیری متعهد خواهد ماند.

پلتفرم بازاریابی گوگل

سومین محصول گوگل ادمنیجر (Google Ad Manager) نام دارد. این پلت‌فرم ابزارهای کسب درآمد گوگل برای ناشران مانند DoubleClick Ad Exchange و DoubleClick for Publishers را باهم ترکیب می‌کند. طبق گفته‌ی مدیر این بخش حدود سه سال برای ترکیب ویژگی‌های ابزارهای مختلف زمان صرف شده است. او همچنین گفته است همه‌ی ناشران ما در حال حاضر به یک رابط کاربری متصل هستند بنابراین تنها چیزی که واقعا تغییر می‌کند لوگوی محصول است.

گوگل ادمنیجر

نتیجه‌ی تمام این ادغام‌ها این است که سرویس DoubleClick از بین خواهد رفت. به عبارت دیگر از آنجایی که در مورد AdSense و Admob صحبتی به میان نیامده درنتیجه این برندها به فعالیت خود ادامه خواهند داد. انتظار می‌رود ری‌برندیگ ابزارهای گوگل در ماه جولای آغاز شود و معاون ارشد تبلیغات گوگل گفته است ظاهر و احساس مصرف کننده در محصول جدید کمی تغییر خواهد کرد اما نحوه‌ی عملکرد مانند گذشته است و نیازی به مهاجرت از محصول یا آموزش وجود ندارد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Sponsored Content