تعداد هشتگ اینستاگرام

هشتگ‌ها را می‌توان به عنوان یکی از عوامل اصلی موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی دانست. در شبکه اجتماعی اینستاگرام هشتگ‌ها یکی از راه‌های افزایش مخاطبان پست‌هاست که به عنوان یکی از راه‌های ورود پست‌ها به قسمت اکسپلور اینستاگرام نیز استفاده می‌شوند. اما در مورد تعداد مناسب هشتگ‌های مورد استفاده در پست‌های اینستاگرام اختلاف نظر بسیاری است که در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

در ابتدا باید یادآور می‌شویم در حال حاضر هر کاربر اینستاگرام می‌تواند تنها از 30 هشتگ در پست‌های خود استفاده کند. اما همانطور که پیش از این در کانال تلگرام اطلاع رسانی کردیم به زودی این محدودیت افزایش پیدا می‌کند کما اینکه در تست‌های انجام شده تا بیش از 70 هشتگ هم می‌توان استفاده کرد، این خود نشان دهنده این موضوع است که اینستاگرام تمایل دارد تا کاربران بیش از گذشته از هشتگ‌ها استفاده کنند.

افزایش تعداد هشتگ اینستاگرام
 افزایش تعداد هشتگ اینستاگرام

از سوی دیگر اینستاگرام به زودی نمایش هشتگ‌ها در زیر پست‌ها را حذف می‌کند و به باکس مخفی سمت راست هر پست منتقل می‌کند که این موضوع نیز نشان می‌دهد از نظر اینستاگرام استفاده از هشتگ‌ها ظاهر پست‌ها را خراب می‌کند و کاربرد هشتگ‌ها از نظر اینستاگرام فراتر از نمایش بصری آن‌ها است. البته هردو این فرضیه در مرحله آزمایش قرار دارند و تا پیش از اجرایی شدن آن نمی‌توان نتیجه نهایی گرفت، اما به خوبی سیاست‌های کلی شبکه اجتماعی اینستاگرام را نسبت به هشتگ‌ها نشان می‌دهد.

حذف هشتگ‌ها در زیر پست اینستاگرام
 حذف هشتگ‌ها در زیر پست اینستاگرام

تصمیم گرفتیم در مورد استفاده از هشتگ‌ها به رفتار اینستاگرام بسنده نکنیم و با جست‌وجو نظر دیگر صاحب‌نظران این حوزه را بررسی کنیم.
خانم لوییز مایرس در سایت شخصی خود در مطلبی که اردیبهشت امسال منتشر کردند اعلام کردند در نتیجه بررسی‌های انجام شده، تعداد 11 هشتگ در زیر پست‌ها می‌تواند نرخ تعامل بهتری را به  نسبت دیگر پست‌ها به ارمغان آورد.

تعداد مناسب هشتگ در اینستاگرام

پیش‌ترسایت Follows نیز در فروردین امسال تعداد مناسب هشتگ برای پست‌های اینستاگرام را 11 هشتگ اعلام کرد.

تعداد هشتگ‌های مناسب پست‌ها در اینستاگرام

اما در تیرماه سال 2017 سایت Klear با انتشار آماری اعلام کرد کاربران با تنها 2 هشتگ نرخ درگیری بهتری خواهند داشت.

تعداد مناسب هشتگ‌های اینستاگرام

سایت آنالیز Track Maven در فروردین 2015 با انتشاری آماری اعلام کرد صفحات اینستاگرامی که  4 و 5 هشتگ در زیر پست‌های خود استفاده می‌کنند نرخ تعامل اینستاگرام بهتری دارند؛ این در حالی است که این سایت در آذرماه 2016 تعداد مناسب هشتگ‌ها اینستاگرام را 9 عدد اعلام کرد.

تعداد مناسب هشتگ‌ها در پست‌های اینستاگرام
نتایج سایت Track Maven فروردین 2015
تعداد مناسب هشتگ‌ها در پست‌های اینستاگرام

نتایج سایت Track Maven آذر 2016

سایت SocialFresh در آبان سال 2014 تعداد مناسب هشتگ‌ها در پست را 7 هشتگ اعلام کرد و البته در اقدامی عجیب هشتگ‌های بیشتر از 7 عدد را باعث اسپم شدن محتواها اعلام کرد! اما نکته حائز اهمیت تغییر الگوریتم اینستاگرام در سال‌های 2016 و 2018 است که این امر سبب می‌شوند آمارهای پیش از این تغییرات قابل استناد نباشند.

تعداد مناسب هشتگ اینستاگرام

آمارهای متفاوتی در مورد تعداد مناسب هشتگ پست‌های اینستاگرام تاکنون ارائه شده است. اما سرانجام چه تعداد هشتگ باید استفاده کنیم؟

اینستاگرام در بهمن ماه سال 2017  در این بیانیه‌ای از شکایت کاربران نسبت به استفاده نادرست از هشتگ‌ها خبر می‌دهد که باعث می‌شود کاربران نتایج مطلوب را در جست‌وجوها بدست نیاورند و به نوعی یادآور می‌شود بیشتر از تعداد هشتگ‌ها، کیفیت هشتگ‌هاست که سبب می‌شود پست‌ها بیشتر دیده شوند و یا حتی باعث شوند اینستاگرام به محتوا کاربران برای بررسی بیشتر حساس شود. گفتنی است در ادامه اینستاگرام توصیه‌هایی برای تولید محتوا مناسب در جهت درگیری بیشتر مخاطب کرده است.

استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام

پیشنهاد مطالعه: مطلب «اشتباهات استراتژی شبکه‌های اجتماعی که روی سئو اثر می‌گذارد!»

در ادامه دو صفحه رسمی «هوت سوئیت» و «نایکی» را در اینستاگرام بررسی کرده‌ایم که نتایج آن نشان می‌دهد صفحه نایکی به عنوان یکی از برندهای پرمخاطب اینستاگرام ترجیح می‌دهد تمام پست‌های خود را صرفا با هشتگ شعار خود یعنی #Justdoit همراهی کند در حالیکه صفحه هوت سوئیت به عنوان یکی از همکاران رسمی اینستاگرام در هر پست تعداد متفاوتی از هشتگ را استفاده می‌کند به طوریکه پست‌هایی نیز در این صفحه منتشر شدند که حتی هیچ هشتگی به همراه نداشتند.

استفاده صفحه اینستاگرام هوت سوییت از هشتگ
 استفاده صفحه اینستاگرام هوت سوییت از هشتگ
استفاده صفحه اینستاگرام تایکی از هشتگ
 استفاده صفحه اینستاگرام نایکی از هشتگ

به طور کلی می‌توان هشتگ‌ها را یکی از عوامل اصلی موفقیت محتواهای منتشر شده در اینستاگرام دانست چرا که به افزایش مخاطبان این محتوا کمک می‌کنند و از سویی می‌توانند عامل شکست نیز باشند و با استفاده غیراصولی از آن باعث اسپم شدن صفحه شوند اما بدیهی است با توجه به بررسی‌های انجام شده تعداد هشتگ‌ها عامل موفقیت و یا اسپم شدن نخواهند بود و این استفاده درست و یا نادرست از هشتگ‌هاست که سبب موفقیت یا شکست محتوا خواهند شد؛ بدیهی است استفاده از هشتگ‌های بی‌ارتباط با محتوا، استفاده نادرست از هشتگ‌ها است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Sponsored Content