برترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۸

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی، هر روز لیست‌های جدیدی منتشر می‌شوند و آمار جالبی از سالی که گذشت ارائه می‌دهند؛ یکی از جالب‌ترین آن‌ها مربوط به تعداد دانلود اپلیکیشن‌های مختلف در سراسر دنیا است.

طبق گزارش جدید Apptopia اپلیکیشن اوبر در چند بخش جزواپلیکیشن‌های پرطرفدار شناخته شده، فیسبوک رقابت در بخش شبکه‌های اجتماعی را برهم‌زده و تعداد دانلودهای اپلیکیشن ویش نیز از غول تجارت الکترونیک یعنی آمازون پیشی گرفته است.

اما بیشترین تعداد دانلود در سال ۲۰۱۸ متعلق به کدام اپلیکشین است؟ پیام‌رسان واتس‌اپ در سیستم عامل اندروید و iOS با بیش از ۷۷۹ میلیون بار دانلود توانسته است رتبه اول را براساس بیشترین دانلود به خود اختصاص دهد که از این نظر می‌توان این اپلیکیشن را محبوب‌ترین اپلیکیشن نیز دانست و بعد از آن اپلیکیشن بازی HelixJump با ۳۳۴ میلیون دانلود در جایگاه دوم قرار گرفت.

برترین اپلیکیشن‌های سال 2018

تعداد دانلودهای بازی اعتیادآور Helix Jump ساخته‌ی شرکت Voodoo توانست از بازی‌های معروفی مانند Fortnite و PUBG mobile پیشی بگیرد. علاوه‌براین Voodoo با بیش از ۱.۲ میلیارد دانلود به‌عنوان بهترین عرضه‌کننده‌ی بازی‌های موبایل شناخته شد.

پیشنهاد مطالعه: « تعداد هشتگ اینستاگرام»

تعداد بالای دانلود اپلیکیشن‌های مرتبط با غذا، موسیقی،اجتماعی، سرگرمی و بازی نشان می‌دهد نسل جدید کاربران موبایل دوست دارند محصولات و خدمات مورد نیاز خود را فورا در زمان و مکان دلخواه تحویل بگیرند. این موضوع تنهامختص آمریکای شمالی نیست، تعداد دانلود اپلیکیشن‌های مرتبط با غذا و نوشیدنی در هند و برزیل نشان می‌دهد موبایل، اقتصاد تمام مناطق دنیا را متحول کرده است.

همچنین گسترش فعالیت برندهای معروف و شناخته‌شده‌ی فعال موبایلی موفقیت آن‌ها را چندین برابر افزایش داده است. به‌عنوان مثال اوبر در ابتدا، تنها خدمات حمل‌ونقل شخصی ارائه می‌داد اما حال اپلیکیشن آن در حوزه‌هایی مانند غذا و نوشیدنی از نظر تعداد دانلود اول شده است. آمازون نیز کار خود را با خرده‌فروشی آغاز کرد اما حال اپلیکیشن موسیقی آن در رده‌ی دهم بیشترین تعداد دانلود اپلیکیشن‌های موسیقی است و نکته حائز اهمیت ۶ مورد از ۱۰ اپلیکیشن برتر شبکه‌های اجتماعی براساس تعداد دانلود متعلق به شرکت فیسبوک است.

طبق این لیست وی‌چت جایگاه خود را در لیست ۱۰ اپلیکیشن برتر اجتماعی از دست داده است درحالی‌که اپلیکیشن‌هایی مانند تیک‌تاک، توییتر و ویگو جایگاه جدیدی در این لیست پیدا کرده‌اند.

در دسته‌بندی اپلیکیشن‌های دوست‌یابی نیز تیندر با ۵۵ درصد دانلود بیشتر نسبت به رقبا هنوز حرف اول را می‌زند، بعد از آن بادو با ۹۹ درصد دانلود بیشتر نسبت به happn در جایگاه دوم است. در زمینه‌ی موسیقی نیز اسپاتیفای با ۲۰۶ میلیون دانلود و اختلاف ۱۱۱.۳ میلیونی نسبت به رقیب خود یعنی یوتیوب موزیک در صدر لیست قرار دارد.

به طورکلی بررسی دانلود اپلیکیشن‌های امسال نشان می‌دهد همچنان اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی همانند سال‌های گذشته بیشترین دانلود را در اختیار دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Sponsored Content